Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

Opoczno

Duże zainteresowaniem budżetem obywatelskim w Opocznie

wtorek, 21 września 2021 17:02 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Kolejne rządowe pieniądze na przebudowę przejść dla pieszych pozyskał Urząd Miejski w Opocznie. W audycji Gmina Opoczno na Fali mówiliśmy także o zakończonym głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego.

Radom szczepienia

W audycji Gmina Opoczno na Fali zastępca burmistrza Tomasz Łuczkowski poinformował o kolejnych pieniądzach pozyskanych przez gminny samorząd na przebudowę przejść dla pieszych. Dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg bezpieczeństwo poprawi się na sześciu przejściach dla pieszych. Aktywne przejścia dla pieszych pojawią się przy skrzyżowaniu ulic Skłodowskiej i Westerplatte, Kossaka i Westerplatte, Partyzantów i Granicznej, na samej ulicy Westerplatte oraz Armii Krajowej na wysokości Szkoły Podstawowej nr 3, a także na ulicy Staromiejskiej na wysokości opoczyńskiego urzędu. Jak dodaje wiceburmistrz, do przebudowy wytypowane zostały przejścia na ruchliwych drogach, w miejscach, w których często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. – Mam nadzieję, że dzięki tym dofinansowaniom wyeliminujemy takie zdarzenia, a mieszkańcy będą się czuć bezpiecznie – mówił Tomasz Łuczkowski.

W audycji Gmina Opoczno na Fali mówiliśmy także o zakończonym składaniu oświadczeń w związku z planowanym usuwaniem folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Oświadczenia rolników potrzebne były do złożenia wniosku o dofinansowanie tego zadania. Jak wyjaśnił Tomasz Łuczkowski do urzędu wpłynęło 69 oświadczeń od rolników zainteresowanych usunięciem tego typu odpadów z terenu swoich posesji. Poinformował również, że opoczyński urząd złożył już wniosek o dofinansowanie tego zadania do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zakończyło się głosowanie na zadania zgłoszone do budżetu obywatelskiego gminy Opoczno. Cieszyło się ono bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Oddali oni o około dwa tysiące głosów więcej niż przed rokiem. – Elektronicznie zagłosowało ponad 5800 mieszkańców, natomiast w formie tradycyjnej mamy oddanych ponad 2800 głosów – mówił Tomasz Łuczkowski. Przypomniał, że mieszkańcy mieli możliwość głosowania na 16 projektów. Te zwycięskie powinniśmy poznać jeszcze w tym tygodniu. Na ich realizację miejscowy urząd przeznaczy pół miliona złotych.

Tomasz Łuczkowski mówił także o planowanej na 2 października w opoczyńskim domu kultury projekcji filmu z partnerskiego miasta Jarocina oraz projekcie „Opoczno Stolicą Oberka - miasto które wypromowało swój folklor”. To drugie wydarzenie przeprowadzone zostanie w Warszawie 13 października z udziałem przedstawicieli gminy Opoczno.

Posłuchaj całej audycji Gmina Opoczno na Fali: