Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

Mazowsze

Pieniądze dla samorządów na likwidację skutków nawałnic

wtorek, 21 września 2021 14:02 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

9 samorządów otrzymało wsparcie od Samorządu Woj. Mazowieckiego na likwidację skutków nawałnic. Pomoc wyniesie ponad 3 miliony 600 tys. złotych.

 We wtorek, 21 września w Warszawie odbyło się spotkanie z samorządowcami i podpisanie umów na dofinansowanie przez Samorząd Woj. Mazowieckiego likwidacji szkód spowodowanych przez nawałnice. Pomoc trafi do 9 samorządów. Marszałek Adam Struzik:

Wicemarszałek Wiesław Raboszuk:

Wicemarszałek Rafał Rajkowski:

Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska:

Marszałek Adam Struzik zachęca do większego zaangażowania samorządów w sprawy klimatu:

Miasto i Gmina Skaryszew otrzymało na usuwanie skutków nawałnicy, która przeszła 24 czerwca 265 tys. złotych. Pieniądze będą przeznaczone na usuwanie zniszczeń w obiektach sportowych w szkole podstawowej. Burmistrz Dariusz Piątek:

Gmina Policzna otrzymała pomoc w wysokości 100 tys. złotych na remont sali sportowej, która uległa zniszczeniu w wyniku nawałnicy w nocy z 24/25 czerwca. Wójt Tomasz Adamiec:

Zastępca wójta Gminy Klwów Piotr Reguła podpisał umowę na 700 tys. złotych na usuwanie szkód spowodowanych ulewą w czerwcu br. Zniszczeniu uległy budynki mieszkalne i gospodarcze, drogi oraz wodociąg:

Jak podkreśla Marszałek Woj. Mazowieckiego Adam Struzik w tym roku na różne formy pomocy samorząd województwa przekazał ponad pół miliarda złotych:

Umowy na usuwanie skutków nawałnic podpisali też przedstawiciele: Mińska Mazowieckiego, Sannik, Węgrowa, powiatu gostynińskiego oraz gmin Bodzanów i Kotuń.