Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Radomskie

Kuchnia ZSP w Jedlińsku lśni nowością

czwartek, 23 września 2021 14:05 / Autor: Newsroom
foto: fb/UG Jedlińsk
Newsroom

Już niebawem uczniowie szkół z terenu gminy Jedlińsk będą mogli korzystać z posiłków przygotowywanych w wyremontowanej kuchni szkolnej w ZSP w Jedlińsku - to pierwszy gruntowny remont pomieszczeń w stołówce szkolnej w Jedlińsku od 40 lat.

Zakres prac obejmował wymianę podłóg i wszystkich instalacji, remont ścian oraz zakup nowych urządzeń. Zamontowana została też winda do transportu produktów spożywczych z magazynów znajdujących się w piwnicy na poziom kuchni.

Główne prace budowlane są już prawie zakończone. Teraz będzie można przejść do etapu montażu urządzeń do przygotowywania posiłków, których koszt to ponad 400 tys. zł.

Kuchnia w ZSP Jedlińsk przygotowuje posiłki dla 5 innych szkół z terenu gminy: PSP w Bierwcach, PSP w Jedlance, PSP w Ludwikowie, PSP w Starych Zawadach i PSP w Wierzchowinach. W ciągu roku szkolnego jest to ponad 1000 obiadów dziennie.

Całkowity koszt remontu kuchni oraz stołówki to kwota ponad 2 mln 200 tys. zł z czego 2 mln zł zostały pochodziły z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.