Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Wtorek, 30 listopada 2021

Kozienice

Noc spisowa w Kozienicach

piątek, 24 września 2021 10:18 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Tylko do 30 września mamy czas na dopełnienie obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Osoby, które jeszcze się nie spisały, mogą to zrobić w najbliższą sobotę (25 września) 2021 r. w godz. 9.00-21.00 w Kawiarni w Centrum Kulturalno – Artystycznym w Kozienicach.

Do dyspozycji mieszkańców będą urzędnicy oraz rachmistrzowie, którzy pomogą wypełnić formularz.

Przez cały czas trwania akcji NOC SPISOWA, do godziny 24:00 będzie działać Infolinia spisowa i spis przez telefon.

Przypominamy również o innych możliwościach spisania się. Najpowszechniejszym i najprostszym dla znacznej części społeczeństwa sposobem dokonania spisu jest ankieta wypełniona w Internecie. Link do ankiety znajduje się TUTAJ.

Osoby bez dostępu do Internetu w swoim miejscu zamieszkania, mogą zadzwonić na numer Infolinii - tel. 22 279 99 99, która działa od poniedziałku do niedzieli w godz. 8.00-20.00 lub przyjść do punktu spisowego w urzędzie, gdzie z pomocą przeszkolonego pracownika można dokonać spisu.

Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, kontaktują się telefonicznie rachmistrzowie spisowi, w celu przeprowadzenia spisu w formie wywiadu telefonicznego. Rachmistrzowie spisowi dzwonią wyłącznie z numerów telefonu: 22 82 88 888 lub 22 279 99 99

Kolejną opcją jest wywiad bezpośredni przeprowadzony przez rachmistrza w domu respondenta. Rachmistrz rejestruje odpowiedzi osoby spisywanej na urządzeniu mobilnym, które jest wyposażone w oprogramowanie do przeprowadzenia spisu. Przypominamy, iż jeśli zadzwoni lub przyjdzie do nas rachmistrz, respondent ma obowiązek udzielenia odpowiedzi.

Pamiętaj, że formularz możesz wypełnić dla wszystkich osób, z którymi mieszkasz (np. małżonek, dzieci). Do wypełnienia formularza nie musisz się specjalnie przygotowywać, ale przygotuj swój numer PESEL (i domowników, jeśli też mają być spisani) oraz adres pracy domowników (miejscowość, nazwa ulicy). Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, przypomnij sobie, w którym roku budynek został oddany do użytkowania oraz jaka jest jego powierzchnia użytkowa.