Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

Opoczno

Poświętne z dofinansowaniem na przejście dla pieszych

piątek, 24 września 2021 10:58 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Urząd Gminy w Poświętnem
Marcin Prejs

Bezpieczne przejście dla pieszych powstanie na ul. Podwiatracznej przy Szkole Podstawowej w Poświętnem. Podpisana została umowa na dofinansowanie tego zadania.

Radom szczepienia

Na przebudowę przejścia dla pieszych Gmina Poświętne pozyskała pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowę na dofinansowanie zadania w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim podpisał wójt Michał Franas wraz ze skarbnik Jadwigą Kośką. Przebudowa przejścia dla pieszych na ulicy Podwiatracznej wsparta została kwotą blisko 40 tys. zł. To maksymalny możliwy poziom, czyli 80 proc. wartości kosztów kwalifikowalnych zadania. Przejście dla pieszych na ul. Podwiatracznej w Poświętnem powstanie jeszcze w tym roku wraz z instalacją oświetleniową oraz chodnikiem łączącym przejście z drogą powiatową. – To bardzo ważna i potrzebna inwestycja – podkreśla wójt Michał Franas.

Przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych i stanowi kontynuację projektu związanego z przebudową ul. Podwiatracznej i budową parkingu przy szkole w Poświętnem.

W najbliższym czasie podobna inwestycja ma szansę zostać przeprowadzona również przy szkole w Dębie. Tu w ramach uzupełniającego naboru z RFRD Gmina Poświętne wnioskowała o dofinansowanie w kwocie 61,6 tys. zł. Szacunkowa wartość zadania wynosi 77 tys. zł. Obecnie trwa weryfikacja wniosków w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim.