Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

Szydłowiec

Miasto Jastrząb?

piątek, 24 września 2021 10:55 / Autor: Beata Kurowska
Fot. Wikipedia
Beata Kurowska

Wójt Gminy Jastrząb Andrzej Bracha zaprasza do udziału w konsultacjach dotyczących nadania praw miejskich miejscowości Jastrząb.

Każdy uprawniony do głosowania mieszkaniec gminy ma możliwość wyrażenia swojej opinii przez złożenie podpisu podczas otwartych spotkań sołectw. Zagłosować można również bezpośrednio u sołtysów lub w punkcie konsultacyjnym w Urzędzie Gminy w Jastrzębiu.

- Wynik konsultacji społecznych nie jest wiążący dla Rady Ministrów, jednak praktyka pokazuje, że poparcie mieszkańców może zaważyć na decyzji – informuje na stronie internetowej gminy Jastrząb Andrzej Bracha.

Uzyskanie praw miejskich pozwoli lepiej zaktywizować gospodarczo gminę. Teren będzie bardziej atrakcyjny dla inwestorów. Oprócz tego gmina zyska szerszy dostęp do środków z funduszy europejskich i nadal będzie mogła ubiegać się o środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wójt Andrzej Bracha na stronie internetowej informuje, że nie zmienią się zasady ustalania podatku rolnego, nauczyciele nie stracą dodatku wiejskiego, uczniowie stypendiów, a rolnicy dopłat rolniczych. Nie trzeba będzie również wymieniać dowodów osobistych.

- Przywrócenie praw miejskich nie będzie możliwe bez Państwa zaangażowania! Każdy głos jest bardzo ważny – apeluje Wójt Gminy Jastrząb.