Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

Kozienice

Lubelska w Kozienicach doczeka się remontu

wtorek, 28 września 2021 12:50 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie i rozbudowę DK48 na odcinku przejście przez Kozienice. To trzeci i ostatni odcinek dróg krajowych w Kozienicach, który zostanie rozbudowany. Termin otwarcia ofert został wyznaczony na 3 listopada.

Radom szczepienia

Jak zapowiada Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w ramach zadania na długości ok. 2,7 km rozbudowana zostanie DK 48. Ponadto wybudowane zostaną chodniki i ścieżki rowerowe, odwodnienie trasy oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego:

Rozbudowa DK79 oraz DK48 na przejściu przez Kozienice podzielona została na trzy odcinki. Wspomniana już ulica Lubelska, a także:

odcinek I: ulica Głowaczowska (DK 48) od skrzyżowania z ulicą Legionów do ronda przy komendzie straży pożarnej i Radomska (DK 79) od ronda do skrzyżowania z ulicą Lubelską. Prace zakończyły się w styczniu tego roku.

odcinek  II: ulica Radomska (DK 79) od ronda przy komendzie straży pożarnej do ronda w Aleksandrówce. Umowę podpisano pod koniec 2019 roku. Wartość zadania to ok. 46,6 mln zł, a termin zakończenia przypada na koniec października tego roku, jednak może zostać wydłużony.