Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

Kozienice

W Wysokim Kole ćwiczą z mistrzami

wtorek, 28 września 2021 14:27 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Wizytą siatkarzy Arki Tempo Chełm rozpoczął się cykl spotkań uczniów szkoły podstawowej w Wysokim Kole z mistrzami sportu. Z inicjatywy rodziców placówkę co miesiąc odwiedzać będą mistrzowie w swojej dyscyplinie, żeby pokazać piękno sportu, zachęcić do jego uprawiania i dać wiarę we własne możliwości.

Co miesiąc do Wysokiego Koła będą przyjeżdżali różni sportowcy, którzy zaprezentują inną dyscyplinę sportową. Sabina Bożek-Mizak - dyrektor szkoły w Wysokim Kole cieszy się z kreatywności rodziców, ponieważ to oni zainicjowali serię spotkań z mistrzami. Jednym z nich jest Karol Sitarz, który w młodości uczęszczał do klasy sportowej. - Mam nadzieję, że nasze dzieci będą brały przykład z gości, którzy dziś odwiedzili ich szkołę - powiedział Karol Sitarz.

Społeczność szkolna w Wysokim Kole boryka się z problemem braku sali gimnastycznej. Z tego powodu w okresie jesienno-zimowym kiedy warunki pogodowe nie sprzyjają zajęciom na powietrzu, możliwość organizacji zajęć sportowych jest mocno ograniczona. Tym bardziej wyjątkową lekcję wychowania fizycznego docenia nauczycielka Beata Solecka. - Najważniejsze, że nasi wychowankowie są zadowoleni - podkreśliła.

Gabriel Wlaź - prezes KS Arka Tempo Chełm, który odwiedził dziś Wysokie Koło zwrócił uwagę na to jak ważna jest aktywność fizyczna u dzieci przez cały rok, a nie tylko w lato. Zaznaczył jednocześnie, że warunki w jakich się wychowujemy nie decydują o naszej przyszłej ścieżce kariery. - Sam uczyłem się w wiejskiej szkole takiej jak ta w Wysokim Kole - podkreślił:

Patronem medialnym spotkań z mistrzami w Wysokim Kole jest Radio Plus Radom.