Radomskie

Skaryszewska Pogoń za Lisem

niedziela, 10 października 2021 14:16 / Autor: Magdalena Król
Magdalena Król

Za nami II Bieg św. Huberta, czyli Skaryszewska Pogoń za Lisem. Patronat nad wydarzeniem objął Waldemar Trelka, starosta radomski.

Wydarzenie rozpoczęły biegi dzieci przeprowadzone na kilku dystansach. O godzinie 11:30 lisią trasą na dystansie 5 km pognali biegacze. Natomiast po godz. 13:00 odbyła się tradycyjna, konna gonitwa za lisem.

W biegu głównym I miejsce zajęła Lidia Czarnecka z Bliżyna, II Amelka Karolak ze Skaryszewa, III Agnieszka Adamowicz ze Zwolenia. Wśród panów zwyciężył Kamil Walczyk z Makowa, II miejsce zajął Rafał Czarnecki z Bliżyna, a III był Denis Oraczko z Radomia. W Konnej Gonitwie zwyciężył Aleksander Dobrasiewicz z Lesiowa na koniu Pola.

Nagrody i puchary zwycięzcom w imieniu Starosty wręczył wiceprzewodniczący Rady Powiatu Radomskiego Zdzisław Mroczkowski