Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

Opoczno

Drogowe inwestycje w gminie Poświętne

środa, 13 października 2021 16:48 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

O inwestycjach drogowych, bezpiecznych przejściach dla pieszych oraz otwartej świetlicy wiejskiej w Buczku mówiliśmy w audycji Gmina Poświętne na Fali.

W tym roku Gmina Poświętne zmodernizowała blisko 4 km dróg. Z wykonanych zadań cieszy się wójt Michał Franas. W audycji Gmina Poświętne na Fali poinformował, że pod koniec września odebrany został niespełna kilometrowy odcinek drogi gminnej w Brudzewicach. Wyjaśnił, że przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wójt Poświętnego poinformował również, że samorząd ubiega się o dofinansowanie drogowych inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Polskiego Ładu.

Michał Franas mówił również o pieniądzach pozyskanych już na przebudowę przejścia dla pieszych przy szkole w Poświętnem. Wyjaśnił, że przejścia dla pieszych w pierwszej kolejności samorząd będzie chciał przebudowywać na bardziej bezpieczne właśnie przy szkołach.

W audycji Gmina Poświętne na Fali mówiliśmy także o otwarciu świetlicy wiejskiej i siedziby KGW w Buczku, powstającym w Małoszycach obok Poświętnego miejscu spotkań i integracji dla mieszkańców oraz zakończonym cyklu spotkań z sołtysami.

Posłuchaj całej audycji Gmina Poświętne na Fali: