Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 03 grudnia 2021

Radomskie

W Kowali powstanie rondo

piątek, 15 października 2021 15:22 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Niebezpieczne skrzyżowanie w Kowali zostanie przebudowane. Zostanie tam wybudowane rondo. Poinformował o tym starosta radomski Waldemar Trelka.

Sprawa była omawiana podczas dzisiejszej sesji rady Powiatu Radomskiego. Środki na budowę ronda w Kowali będą pochodzić z dotacji rządowych. - Dochodzi tam do wielu zdarzeń drogowych. Dlatego chcemy zwiększyć tam bezpieczeństwo. Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu najbliższych 16 miesięcy - powiedział starosta Trelka:

Sceptycznie do inwestycji podchodzi były starosta radomski i radny powiatowy Tadeusz Osiński. - Skrzyżowanie zostało właściwie oznakowane. Obawiam się wzniesienia od strony kościoła, szczególnie w okresie zimowym. Były takie sytuacje, że nawet piaskarki musiały zawracać, bo groziło to niekontrolowanym zjazdem w kierunku skrzyżowania - powiedział radny Tadeusz Osiński:

Starosta Waldemar Trelka poinformował, że niebawem do szpitala w Pionkach zostanie zakupiony tomograf komputerowy. - Ten zakup będzie możliwy dzięki środkom, jakie otrzymaliśmy od rządu - powiedział Waldemar Trelka:

Z kolei wicestarosta radomski Krzysztof Kozera dodał, że powiat musiał się wycofać z programu szczepień dla seniorów przeciwko grypie. - Powód? Brak szczepionek na rynku - powiedział wicestarosta Kozera:

W trakcie obrad został zaprezentowany stan oświaty w powiecie radomskim. Do tematu jeszcze wrócimy.