Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Wtorek, 25 stycznia 2022

Opoczno

Będą loty balonem nad Drzewicą

czwartek, 21 października 2021 17:26 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

O inwestycjach drogowych, dużym zainteresowaniu drzewiczan ławkami solarnymi oraz o projekcie „Drzewica – poczuj pasję do adrenaliny” mówiliśmy w kolejnej audycji Gmina Drzewica na Fali.

Zakończył się zjazd sprawozdawczo-wyborczy Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Drzewicy. Po raz kolejny na prezesa zarządu oddziału wybrano burmistrza Janusza Reszelewskiego, który na czele gminnych struktur ZOSP RP stoi nieprzerwanie od 2003 roku. Na wiceprezesów wybrano Ryszarda Sobkiewicza (OSP w Drzewicy) i Marcina Bednarczyka (OSP w Radzicach). Skarbnikiem nadal będzie Jacek Dziurzyński (OSP w Zakościelu), a sekretarzem Marian Czarnecki (OSP w Trzebinie). Do prezydium zarządu weszli także gminny komendant ZOSP RP w Drzewicy Marian Kalużny oraz Andrzej Grochowski (OSP w Drzewicy).

W audycji Gmina Drzewica na Fali mówiliśmy także o projekcie „Drzewica – poczuj pasję do adrenaliny”, który będzie realizowany w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego. Jak poinformował burmistrz Janusz Reszelewski, w ramach projektu zorganizowanych zostanie kilka wydarzeń. – Będą loty balonem nad Drzewicą, spływ kajakowy rzeką Drzewiczką, rajd pieszy, ale także festyn z pokazem laserów na zalewie i koncertem muzycznym – wyliczał burmistrz.

Janusz Reszelewski poinformował również o bieżących zadaniach drogowych. Chodzi o remont ulicy Cmentarnej oraz drogi gminnej w Jelni. Wkrótce rozpoczną się też prace na ulicy Szkolnej w Drzewicy oraz na drodze w Żardkach. W audycji Gmina Drzewica na Fali mówiliśmy także o dużym zainteresowaniu drzewiczan ławkami solarnymi. Zlokalizowane są one w trzech miejscach miasta i umożliwiają ładowanie urządzeń mobilnych. W ciągu trzech miesięcy wykonano na nich blisko dwa tysiące ładowań. Janusz Reszelewski poinformował także o sukcesie drzewickich przedstawicieli Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy z III Mistrzostw Polski Seniorów w Speed-Ballu przywieźli aż 20 medali. Burmistrz Drzewicy zaprosił również panów w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania prostaty. Z badań będzie można skorzystać w najbliższy wtorek, 26 października w godz. 15-18 w Przychodni Rodzinnej Dom-Med w Jelni.

Posłuchaj całej audycji Gmina Drzewica na Fali: