Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: Środa, 08 grudnia 2021

Szydłowiec

Szkolne Mistrzostwa Powiatu Szydłowieckiego w Szachach 2021

piątek, 22 października 2021 12:12 / Autor: Beata Kurowska
Fot. szydlowiecpowiat.pl
Beata Kurowska

Finałowy turniej został rozegrany w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu.

W zawodach wzięło udział 172 uczniów. Cykl 9 turniejów eliminacyjnych zakończył się finałowym turniejem mistrzowskim. Ostatecznie 50 osób walczyło o tytuły indywidualne i reprezentowało swoją szkołę.

Rozegrano 7 rund tempem 10 min. + 5 sek. dla zawodnika, na partię. Zmagania trwały prawie 4 godziny.

Mistrzem Powiatu do lat 12 został Damian Stryjek (PSP nr 2 Szydłowiec).

Tytuł wicemistrza trafił do do Wojciecha Rogali i Emilii Laskowskiej (oboje PSP nr 2 Szydłowiec).

Mistrzynią wśród zawodniczek w konkursie została Emilia Laskowska przed Łucją Tarabasz i Aleksandrą Guzą (obie PSP w Mirowie).

Najlepszą drużyną Powiatu została drużyna PSP nr 2 w Szydłowcu w składzie: Damian Stryjek, Błażej Nowakowski, Oskar Berus i Emilia Laskowska.

Najważniejszą klasyfikację turnieju otwierał Szymon Żurek (uczeń PSP w Chlewiskach) - Szkolny Mistrz Powiatu Szydłowieckiego w Szachach 2021. Za nim uplasowali się kolejno: Wiktor Mazur (ZS im. KOP w Szydłowcu), Oskar Bugała (LO w Skarżysku Kam.), Damian Stryjek (PSP nr 2), Krzysztof Banaszczyk (PSP 1 w Szydłowcu), Dominik Kulik (ZS im. KOP), Jakub Sroka (LO w Szydłowcu), Kornel Grzęda (PSP nr 2), Błażej Nowakowski (PSP nr 2) i Michał Orlicki (PSP nr 1).

Dla większości uczniów były to pierwsze „poważne” zawody w życiu. Nic zatem dziwnego, że młodym mistrzom (a także ich rodzicom) dały niemało powodów do dumy i radości, którą dzielili się gdzie mogli. Jeszcze dziś facebookowe profile pełne są zdjęć młodych szachistów z trofeami zdobytymi w grze i gratulacji. Nam – organizatorom, turnieje szkolne dały również rzetelną informację o tym kto, gdzie i na jakim poziomie gra w szachy w szydłowieckich szkołach. Wiedza taka przyda się szczególnie przy planowaniu nowych działań edukacyjnych i popularyzatorskich, których – jako Klub Sportowy „Alternatywa” podejmujemy się już od sześciu lat – napisał Prezes K.S. ALTERNATYWA w Szydłowcu Wojciech Bednarczyk.

Nagrody wręczył gość honorowy i patron imprezy – starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki.