Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Opoczno

Będzie rozbudowa oczyszczalni ścieków w Drzewicy

piątek, 19 listopada 2021 07:45 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W audycji Gmina Drzewica na Fali mówiliśmy także m.in. o remoncie zamku, wsparciu drzewickich organizacji oraz konkursie organizowanym przez miejscową bibliotekę.

Prawie 12,5 mln zł pozyskała Gminy Drzewica w ramach Polskiego Ładu. To ogromne dofinansowanie biorąc pod uwagę budżet gminy. Dzięki rządowym pieniądzom zrealizowana będzie jedna, ale bardzo ważna inwestycja. – Chodzi o rozbudowę oczyszczalni ścieków w Drzewicy – mówił w audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz Janusz Reszelewski. Jak wyjaśnił, obecnie funkcjonująca w mieście oczyszczalnia ma już ponad 20 lat i to ostatni moment, żeby ją rozbudować. – Dlatego cieszy pozyskane dofinansowanie z Polskiego Ładu. Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli rozpocząć tę inwestycję – mówił.

Janusz Reszelewski poinformował również o wsparciu otrzymanym przez drzewickie organizacje pozarządowe z Lokalnej Grupy Działania Dolina Pilicy. Łącznie chodzi o kwotę 61 tys. zł. Pieniądze otrzyma 10 drzewickich organizacji. – W głównej mierze jest to dofinansowanie na doposażenie świetlic wiejskich, ale również zakupione zostaną elementy stroju ludowego czy wyposażenia biura w przypadku LGD Nad Drzewiczką – wyjaśniał burmistrz. Od 2018 do 2021 roku LGD Dolina Pilicy przyznała organizacjom pozarządowym z terenu gminy Drzewica dofinansowanie w łącznej wysokości 529 tys.158 zł.

W audycji Gmina Drzewica na Fali mówiliśmy także o trwającym remoncie drzewickiego zamku, wideodomofonie zamontowanym w budynku Urzędu Miejskiego w Drzewicy, jubileuszu 70-lecia Koła Łowieckiego „Gerlach” w Drzewicy, rajdzie rowerowym połączonym z otwarciem drogi w Jelni oraz konkursie organizowanym przez drzewicką bibliotekę. Posłuchaj całej audycji Gmina Drzewica na Fali: