Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 238.

Szydłowiec

Siedziba szydłowieckiego Klubu Seniora wyremontowana

piątek, 19 listopada 2021 13:08 / Autor:
Fot. szydlowiec.pl

Pawilon handlowy na targowisku miejskim w Szydłowcu zamienił się w siedzibę Klubu Seniora.

19 listopada odbył się odbiór prac remontowych siedziby Klubu Seniora w ramach zadania „Przebudowa pawilonu handlowego przy ul. Wschodniej w celu utworzenia Klubu „Senior+”.

Gmina otrzymała dofinansowanie na remont i wyposażenie siedziby w wysokości 200 tys. zł. Dofinansowanie zostało zrealizowane przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w ramach programu Senior+.

W ramach prac wykonano tynki zewnętrzne i wewnętrzne wraz z malowaniem ścian, ściany działowe, podwieszany sufit, montaż okien wraz z parapetami, montaż oświetlenia i urządzeń sanitarnych oraz zamontowanie paneli fotowoltaicznych.

W budynku znajduje się 8 pomieszczeń: ogólnodostępne,aneks kuchenny, pomieszczenie do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych, sala komputerowa oraz gabinet specjalistów.

W siedzibie będą znajdowały się również biblioteczka, magazyn, szatnia i toalety dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych.

W klubie przewidziane jest miejsce dla 30 uczestników.

Odbioru dokonała komisja w składzie pracowników urzędu, wykonawcy i inspektora nadzoru. Obecny był również burmistrz Szydłowca Artur Ludew, zastępca burmistrza Aneta Furmańska, radna Rady Miejskiej Jadwiga Kopycka i przedstawiciel szydłowieckich seniorów Kazimierz Zawadzki.

Całkowita wartość prac wyniosła 285 423, 90 zł.