Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ambroży, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: Wtorek, 07 grudnia 2021

Końskie

Po 13 latach wracają połączenia kolejowe do Końskich

środa, 24 listopada 2021 16:51 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Od 12 grudnia konecczanie znów będą mogli korzystać z kolejowych połączeń pasażerskich. W audycji Powiat Konecki na Fali mówiliśmy także o powiatowych inwestycjach oraz sytuacji epidemicznej w szkołach.

Od 12 grudnia konecczanie znów będą mogli korzystać z kolejowych połączeń pasażerskich. Tego dnia po długiej przerwie pierwsze pociągi znów zatrzymywać się będą na kolejowej stacji w Końskich. – To bardzo dobra informacja dla mieszkańców powiatu koneckiego – mówił w audycji Powiat Konecki na Fali starosta Grzegorz Piec. Jak wyjaśnił, dzięki przywróceniu połączeń pasażerskich konecczanie będą mogli koleją dojechać do Skarżyska, ale również Opoczna, Tomaszowa, a nawet Łodzi.

Obecnie w rejonie dworca w Końskich remontowane są chodniki. Zadanie wykonuje koneckie starostwo. Jak wyjaśnił Jarosław Staciwa, członek zarządu Powiatu Koneckiego, nowa nawierzchnia pojawi się na 400 m chodnika. Łączna wartość prac to około 230 tys. zł.

W audycji Powiat Konecki na Fali mówiliśmy także o przygotowaniach do remontu czwartego piętra budynku Starostwa Powiatowego w Końskich. Na to zadania samorząd otrzymał 2,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Po remoncie przeprowadzi się tam Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Z powodu koronawirusa kolejne klasy w powiatowych szkołach przechodzą na zdalne nauczanie. Obecnie w sposób zdalny pracują niektórzy uczniowie I LO w Końskich. Mówił o tym Krzysztof Stachera, naczelnik oświaty koneckiego starostwa. Naczelnik podsumował również oświatowe zadania inwestycyjne oraz zakupy prowadzone w powiatowych szkołach. Przedstawił także programy, z których korzystają placówki oświatowe. Chodzi m.in. o zajęcia wspomagające uczniów oraz program Erasmus+.

Posłuchaj całej audycji Powiat Konecki na Fali: