Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 03 grudnia 2021

Skarżysko-Kamienna

W Skarżysku-Kamiennej rozmawiali o możliwościach rozwoju w czasie pandemii

czwartek, 25 listopada 2021 17:07 / Autor: Magdalena Król
fot. UM Skarżysko-Kamienna
Magdalena Król

W czwartek, 25 listopada, w Skarżysku-Kamiennej odbyło się VI Międzynarodowe Forum Inwestycyjne. Spotkanie odbyło się w formie on-line.

Wydarzenie rozpoczął Konrad Krönig, prezydent Skarżyska-Kamiennej, który wspólnie z Jackiem Biedą, pełnił rolę prowadzącego spotkanie.

– Celem Forum Inwestycyjnego jest łączenie świata nauki, biznesu i samorządu. W Skarżysku robimy to w kręgach międzynarodowych. Na przestrzeni ostatnich lat gościli u nas naukowcy, przedsiębiorcy i samorządowcy z wielu krajów, między innymi z USA, Włoch, Francji, Niemiec, Ukrainy, Białorusi. Warto promować miasto właśnie w taki sposób – mówi prezydent Konrad Krönig.

Forum podzielone było na bloki tematyczne. Pierwsza część poświęcona była źródłom finansowania rozwoju na lata 2021 – 2027. W bloku drugim uczestnicy skupili się na rozmowach o kondycji lokalnej gospodarki w trakcie pandemii Covid-19 i perspektywach rozwoju przedsiębiorstw. Ta część poświęcona była też finansom i inwestycjom samorządów w dobie pandemii oraz współpracy nauki i biznesu w dobie pandemii.