Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 03 grudnia 2021

Opoczno

60 lat Zespołu Szkół Powiatowych w Opocznie

czwartek, 25 listopada 2021 20:31 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Jubileusz był okazją do przekazania społeczności szkolnej nowego sztandaru.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie. Podczas nabożeństwa ks. Sławomir Ogorzałek mówił, że jubileusz placówki jest doskonałą okazją do wspomnień, ale również do wdzięczności wobec tych, którzy przez lata współtworzyli świętującą dzisiaj szkołę. Ks. Sławomir Ogorzałek, który jest katechetą w obchodzącej jubileusz placówce, poświęcił też nowy sztandar szkoły.

Ufundowanie nowego sztandaru związane jest ze zmianą nazwy placówki. Obecnie to Zespół Szkół Powiatowych w Opocznie. I właśnie taka nazwa znajduje się już na nowym sztandarze. Jak wyjaśnia dyrektor Marek Zieliński, szkoła na przestrzeni lat kształciła fachowców na potrzeby miejscowych zakładów pracy. – Obecnie też kształcimy pod opoczyński rynek pracy, również związany z płytkami ceramicznymi i kolejnictwem, ale nie tylko, bo powstały nowe zawody takie jak np. logistyk – mówi dyrektor.

Obecnie w Zespole Szkół Powiatowych w Opocznie uczy się 1450 uczniów. – To największa nasza szkoła – przypomina Józef Róg, przewodniczący Rady Powiatu Opoczyńskiego. Jak dodaje na przestrzeni lat szkołę opuściło kilka pokoleń absolwentów. W tym czasie zmieniały się również warunki nauki w szkole. – One się bardzo poprawiły, ale przede wszystkim, co bardzo cieszy, poprawia się jakość nauczania i poziom nauczania w tej szkole – mówił. Wspólnie ze starostą Marcinem Baranowskim gratulował również społeczności szkolnej obchodzonego jubileuszu.

W związku z jubileuszem w budynku szkoły odbyła się skromna akademia. Jednym z jej punktów było przekazanie społeczności szkolnej nowego sztandaru. Nie zabrakło także gratulacji oraz występów artystycznych. Posłuchaj naszej relacji z tego wydarzenia: