Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Opoczno

Wsparcie z PFRON-u dla Powiatu Opoczyńskiego

piątek, 03 grudnia 2021 13:34 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Powiat Opoczyński
Marcin Prejs

O remontach powiatowych dróg, sytuacji epidemicznej w szkołach oraz pieniądzach z PFRON-u pozyskanych przez samorząd mówiliśmy w audycji Powiat Opoczyński na Fali.

W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy o remontach drogowych prowadzonych przez powiatowy samorząd. Jak wyjaśnił starosta Marcin Baranowski, prace prowadzone są na terenie gmin Mniszków i Żarnów. – Prace trwają na odcinku Małe Końskie - Marianka w gminie Mniszków – mówił. Roboty mają tu potrwać do 22 grudnia. W takim samym terminie ma zostać wyremontowana droga na terenie gminy Żarnów na odcinku Tomaszów - Kamieniec i przez miejscowość Siedlów. Powiat Opoczyński cały czas prowadzi też dużą inwestycję na drodze w kierunku Końskich. Chodzi o przebudowę drogi w miejscowości Parczówek oraz na odcinku Skronina - Sędów. To czwarty etap prac na powiatowej drodze w kierunku Końskich. Łącznie chodzi o 2,4 km drogi. Wartość prac to 5,2 mln zł, z czego większość to wsparcie rządowe.

Dwie największe opoczyńskie szkoły powiatowe przeszły na zdalne nauczanie. Wprowadzone zostało ono w Zespole Szkół Powiatowych w Opocznie oraz I Liceum Ogólnokształcącym w Opocznie od 1 do 10 grudnia. Przerwa w zajęciach stacjonarnych wykorzystana zostanie także na dezynfekcję sal w szkołach.

100 tys. zł pozyskał Powiat Opoczyński z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Za przyznaną kwotę zostały zakupione środki dezynfekujące, środki czystości i środki ochrony osobistej. Powiat kupił także stacje do dezynfekcji rąk, które umieszczone będą w kilku instytucjach, z których korzystają osoby niepełnosprawne oraz ozonator do oczyszczania powietrza. Zakupy trafiły do powiatowych szkół i instytucji.

Posłuchaj całej audycji Powiat Opoczyński na Fali: