Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Kozienice

Grali i pomagali ku pamięci Robsona

sobota, 04 grudnia 2021 19:40 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Za nami turniej siatkarski poświęcony Robsonowi, czyli Robertowi Szczypiórowi - tragicznie zmarłemu pracownikowi Elektrowni Kozienice, który był wielkim fanem siatkówki. W czasie turnieju zorganizowano zbiórkę na rzecz chorego Wojtusia ze wsi Borek w gminie Gniewoszów.

Wydarzenie organizowane jest corocznie z inicjatywy pracowników Elektrowni Kozienice w tym Rafała Bąka:

Jedni znali Robsona lepiej inni trochę mniej, ale każdy bez wyjątku potwierdza, że taka forma uczczenia jego pamięci jest idealnym pomysłem:

Rozgrywkom towarzyszyła zbiórka charytatywna na kosztowne leczenie rehabilitacyjne Wojtusia Stępnia, który urodził się w 29 tygodniu ciąży. Od urodzenia zmaga się z wieloma przeciwnościami losu. Nie siedzi. Nie chodzi. Choruje na czterokończynowe porażenie mózgowe i padaczkę. W sobotę w kozienickiej hali obecna byli m.in. jego mama i brat:

Partnerem V Turnieju Robsona była Enea Wytwarzanie, która przygotowała coś specjalnego na licytację dla Wojtusia. Mówi Krzysztof Bomba z Enei:

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć finansowo rodzinę Wojtusia wciąż może to zrobić, a dane do przelewu znajdzie na plakacie w galerii zdjęć poniżej: