Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Jan I, papież i męczennik
Dziś jest: Środa, 18 maja 2022

Przysucha

"Bransoletki życia" dla niepełnosprawnych w Przysusze

wtorek, 21 grudnia 2021 13:45 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W Przysusze rusza pilotażowy program dla osób niepełnosprawnych. - Chcemy pomóc osobom niepełnosprawnym i ich bliskim w codziennym funkcjonowaniu, zapewnić bezpieczną opiekę domową, w wszystko to poprzez zaopatrzenie w nowoczesne opaski telemedyczne - powiedziała Marzanna Seta, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przysusze.

Niepełnsoprawni w najbliższych dniach otrzymają "bransoletki życia", czyli teleopaski. Urządzenie wielkością przypominające zegarek, zapewni całodobowe monitorowanie tętna, pulsu, saturacji oraz przypomni o konieczności zażycia lekarstw. Wyposażone jest w detektor upadku, alfabet Braillea, lokalizację GPS i dwustronną konstrukcję głosową. Ułatwi również wezwanie pomocy w nagłej sytuacji.

Wszystko dzięki 100% dofinansowaniu pozyskanemu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Osoba niepełnosprawna nie ponosi kosztów związanych z użytkowaniem opaski przez okres 24 miesięcy.

- Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane, aby zgłaszały się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przysusze przy ul. Grodzkiej - zachęca dyrektor MGOP Marzanna Seta, z którą rozmawiał Radosław Mizera: