Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Piotr Celestyn, papież i pustelnik
Dziś jest: Czwartek, 19 maja 2022

Opoczno

Przez Mroczków, Żarnów i Drzewicę poprowadzone zostały powiatowe linie autobusowe

środa, 05 stycznia 2022 15:58 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Powiat Opoczyński
Marcin Prejs

Pięć linii autobusowych uruchomiło od stycznia opoczyńskie starostwo. Było to możliwe dzięki wsparciu z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Powiat Opoczyński uzyskał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na uruchomienie pięciu linii. To kontynuacja istniejących już i finansowanych przez samorząd połączeń. Uwzględniają jednak zgłaszane i oczekiwane przez mieszkańców zmiany. Od 1 stycznia powiatowe połączenia realizowane są na trasach:

Opoczno - Kazimierzów przez Zachorzów Kolonię i Paradyż;

Opoczno - Honoratów przez Petrykozy, Sobień i Żarnów;

Stoczki - Mroczków Gościnny przez Józefów i Opoczno;

Opoczno - Klew przez Parczów i Nadole;

Opoczno - Opoczno przez Kruszewiec, Radzice Duże, Drzewicę oraz Kraszków.

Powiatowe linie cieszą się dużą popularnością w szczególności wśród młodzieży dojeżdżającej do szkół w Opocznie, Drzewicy i Mroczkowie Gościnnym.

W opoczyńskim starostwie odbyło się podpisanie umowy z operatorem linii (PKS Opoczno Sp. z o. o). Podpisali ją starosta Marcin Baranowski, Michał Białek, członek Zarządu Powiatu Opoczyńskiego oraz Waldemar Woźniak, prezes PKS w Opocznie przy asygnacie Anny Słoniewskiej, skarbnika Powiatu Opoczyńskiego. Dzięki podpisanej umowie autobusy opoczyńskiego PKS-u wykonają łącznie blisko 387 tysięcy kilometrów na powiatowych liniach wspartych przez rządowy fundusz.