Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Bernardyn ze Sieny, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 20 maja 2022

Przysucha

Wieniawa nie podwyższa podatków lokalnych

piątek, 07 stycznia 2022 10:23 / Autor: Radosław Mizera
foto: Shutterbug75/pixabay
Radosław Mizera

Taką decyzję podjęli radni Gminy Wieniawa w powiecie przysuskim.

Wójt gminy Krzysztof Sobczak poinformował, że w 2022 roku nie będzie podwyżek podatków m.in. od środków transportowych, czy nieruchmości. - Ubiegły rok był trudny dla wszystkich, dlatego zdecydowaliśmy, aby nie podwyższać podatków. To nie jest czas, aby robić robić jakiekolwiek ruchy po stronie podatków - powiedział wójt Krzysztof Sobczak:

Przypomnijmy, że rada gminy w Wieniawie przyjęła budżet na 2022 rok. Dochody zaplanowano w wysokości 42,8 mln zł. Wydatki budżetu zamkną się kwotą 54,1 mln zł, w tym wydatki bieżące 23,7 mln zł, a wydatki majątkowe 30,4 mln zł.

Deficyt budżetu w wysokości 11,3 mln zł, zostanie pokryty niewykorzystanymi środkami z roku bieżącego w wysokości 4,7 mln zł, oraz instrumentami zwrotnymi: z WFOŚGW, na podstawie zawartej w roku 2021 umowy z funduszem oraz na wkłady własne do projektów finansowanych z budżetu Unii Europejskiej.

- Budżet gminy na rok 2022, to budżet dla mieszkańców. Zadania inwestycyjne o łącznej wartości powyżej 30 mln zł, to nowe drogi, termomodernizacja budynków użyteczności publicznej, stacja uzdatniania wody, budowa CUS, oczyszczalnia ścieków, kanalizacja, które z pewnością przyczynią się do poprawy warunków życia. To również projekty społeczne, skierowane do wszystkich grup wiekowych, od malucha do seniora - powiedział Krzysztof Sobczak, wójt gminy Wieniawa.