Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Bernardyn ze Sieny, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 20 maja 2022

Skarżysko-Kamienna

Tymczasowy areszt za kradzież samochodu

poniedziałek, 10 stycznia 2022 11:56 / Autor: Magdalena Król
fot. Świętokrzyska policja
Magdalena Król

Skarżyski sąd zastosował trzymiesięczny areszt dla mężczyzny, który podejrzany jest o kradzież samochód marki Renault, wartego 2500 złotych sprzed posesji w Skarżysku - Kamiennej. Grozi nawet dziesięć lat więzienia.

Do kradzieży samochodu doszło 1 stycznia. Nieznany wówczas sprawca ukradł auto warte 2 500 złotych, zaparkowane obok jednej z posesji w Skarżysku-Kamiennej.

- Jak wynika z ustaleń śledczych w Nowy Rok do domu pokrzywdzonego wszedł nieznany mężczyzna i poprosił o papierosa. Gospodarz spełnił prośbę przybysza i wyprosił go z mieszkania. Niedługo potem okazało się, że sprzed domu zniknął samochód. Uszkodzony pojazd został odnaleziony dzień po kradzieży na terenie Radomska - informuje podkom. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

W piątek na terenie Zawiercia stróże prawa zatrzymali 59-latka odpowiedzialnego za dokonanie kradzieży samochodu. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Jak ustalili funkcjonariusze, 59-latek będąc przez chwilę w domu właściciela samochodu, zabrał kluczyki od auta i w ten sposób wszedł w jego nielegalne posiadanie. Potem rozbił auto i je porzucił.

W sobotę 59-latek tłumaczył się przed sądem. Tam zapadła decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za kradzież z włamaniem mężczyźnie grozi nawet dziesięć lat więzienia.