Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 maja 2022

Końskie

Ferie w powiecie koneckim

piątek, 14 stycznia 2022 10:47 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Ofertę na ferie przygotowały dla uczniów koneckie placówki kultury.

Ofertę dla uczniów na całe dwa tygodnie trwania ferii przygotował Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich. – Nasza propozycja jest bardzo ciekawa – mówi Piotr Salata, dyrektor placówki. – Będą zajęcia plastyczne, ceramiczne, muzyczne, teatralne, ale również ciekawe wyjazdy – informuje.

Na nudę nie powinni narzekać także młodzi mieszkańcy gminy Stąporków. W miejscowym ośrodku kultury zajęcia dla uczniów odpoczywających od szkoły będą prowadzone w pierwszym tygodniu ferii, wyjaśnia dyrektor Katarzyna Sorn. Jak mówi, na najmłodszych czeka przygoda z teatrem lalek, z kolei starsi skorzystają z zajęć ceramicznych i malarskich. Będzie również manga oraz makrama.

Ferie zorganizuje dla dzieci również centrum kultury w Gowarczowie. – W obu tygodniach będą to zajęcia kreatywne – mówi Elwira Sibiga-Gärtner, dyrektor placówki. W programie m.in. warsztaty małych form teatralnych, warsztaty muzyczne oraz rzeźbienia.

Dodatkowo konecczanie mogą korzystać także z bezpłatnego lodowiska w Końskich. Ta atrakcja dostępna jest całą zimę. W ferie dzieci i młodzież z terenu gminy Końskie za darmo wejdą również na basen. Uczniowie województwa świętokrzyskiego wrócą do szkół 31 stycznia.