Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Paschalis Baylon, zakonnik
Dziś jest: Wtorek, 17 maja 2022

REGION

Burza śniegowa z silnym wiatrem nad naszym regionem

poniedziałek, 17 stycznia 2022 09:52 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

IMGW ostrzega - dzisiejsza pogoda może być bardzo niebezpieczna. Synoptycy wydali alarmy przed silnymi porywami wiatru, zawiejami lub zamieciami śnieżnymi, intensywnymi opadami śniegu i oblodzeniem. Obowiązuje drugi i pierwszy stopień ostrzeżeń.

Przez obszar województwa mazowieckiego, łódzkiego i świętokrzyskiego z północy na południe, przemieszcza się strefa bardzo aktywnego frontu atmosferycznego, na którym występują burze śnieżne.

Obecnie grzmi i błyska się w pasie między Koluszkami, Nowym Miastem nad Pilicą a Białobrzegami. Przypominamy, że z z tym układem liniowym związane są bardzo silne porywy wiatru przekraczające prędkość 90 - 100 km/h oraz silne opady krupy śnieżnej, drobnego gradu i śniegu. W godzinach popołudniowych wiatr zacznie stopniowo słabnąć.

Takie podmuchy mogą spowodować przerwy w dostawie prądu oraz utrudnienia na drogach. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poleca zabezpieczenie rzeczy wolnostojących, w tym samochodów. Powinniśmy usunąć przedmioty z parapetów, balkonów. Te wszystkie rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr, bo niezabezpieczone mogą zostać rzucone przez wiatr i spowodować poważne obrażenia ciała.

Od rana bez prądu byli mieszkańcy wielu miejscowości w gminach: Jedlińsk, Jastrzębia oraz Szydłowiec.