Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Poniedziałek, 23 maja 2022

Skarżysko-Kamienna

Nie mieli maseczek i byli poszukiwani

wtorek, 18 stycznia 2022 16:44 / Autor: Magdalena Król
foto: policja
Magdalena Król

Policjanci w Skarżysku-Kamiennej codziennie sprawdzają przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w placówkach handlowych, sklepach oraz na stacjach benzynowych. Zdarzy się również  tak, że podczas kontroli wylegitymują osoby poszukiwane.

W niedzielę w godzinach porannych skarżyscy policjanci natknęli się na dwóch mężczyzn bez maseczek wychodzących ze sklepu jednej ze stacji paliw w Skarżysku-Kamiennej.

- Osoby te na widok radiowozu zaczęły oddalać się z miejsca, ale natychmiastowy pościg pieszy funkcjonariuszy udaremnił ucieczkę. Zatrzymanymi okazali się mieszkańcami Skarżyska - Kamiennej. Za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi. Ponadto wyszło na jaw, że są oni osobami poszukiwanymi - informują policjanci.

32-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Radomiu celem odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności oraz celem ustalenia miejsca pobytu przez skarżyską prokuraturę w związku z kradzieżami na terenie miasta. Drugi natomiast to 35-latek będący osobą poszukiwaną między innymi listem gończym przez organy wymiaru sprawiedliwości w Zielonej Górze, gdzie ma spędzić 6 miesięcy w więziennej celi.