Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Jan Nepomucen, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Sobota, 21 maja 2022

Kozienice

Pracownicy Enei Wytwarzanie zmierzyli się z wiedzą historyczną

środa, 26 stycznia 2022 13:28 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Kilkadziesiąt pracowników Enei Wytwarzanie wzięło udział w konkursie historycznym zorganizowanym przez Spółkę, Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych i radomską delegaturę IPN. Nagrodzone osoby wykazały się szczegółową wiedzą dotyczącą m.in. losów Elektrowni, Kozienic i regionu.

W konkursie historycznym, który kilka lat temu organizowała grupa Enea dla wszystkich spółek, pracownicy Enei Wytwarzanie odnieśli duże sukcesy. Był to bezpośredni powód, dla którego zarząd Enei Wytwarzanie zdecydował się na organizację podobnego konkursu dla swoich pracowników. Jak powiedział rzecznik spółki Piotr Kutkowski, frekwencja w konkursie pokazała, że pracownicy Elektrowni Kozienice interesują się historią:

Od strony merytorycznej za organizacje konkursu odpowiedzialny był prezes Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych Krzysztof Zając. To on układał pytania, które do najłatwiejszych nie należały. Jak przyznał, uczestnicy musieli wykazać się zaangażowaniem, aby znaleźć odpowiedzi:

W sumie do konkursu zgłosiło się kilkadziesiąt osób. Jak się okazało, historia to ich pasja i udział w tym przedsięwzięciu był dla nich ciekawym doświadczeniem:

Dzisiaj w siedzibie Enei Wytwarzanie miało miejsce oficjalne rozstrzygnięcie konkursu, a nagrody pracownikom osobiście wręczał prezes Spółki Antoni Józwowicz.