Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Piotr Celestyn, papież i pustelnik
Dziś jest: Czwartek, 19 maja 2022

Radomskie

Władze Skaryszewa mają pomysł na targi końskie

czwartek, 27 stycznia 2022 13:09 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W pierwszy poniedziałek Wielkiego Postu rozpoczną się największe w Polsce targi końskie. Właśnie trwają przygotowania do organizacji tego wydarzenia z uwzględnieniem obostrzeń sanitarnych. Rozmawialiśmy o tym z Dariuszem Piątkiem, burmistrzem Skaryszewa.

- Chcemy zrobić wszystko, aby tego dnia konie pojawiły się w Skaryszewie. Dlatego przygotowywana jest wystawa koni, ale w innej formule, uwzględniając wszystkie obostrzenia sanitarne. Jesteśmy w trakcie organizacji tego wydarzenia. Do chwili przywiezienia koni, nie będzie możliwości wejścia na teren targów. To nie będzie impreza masowa. Ograniczona będzie także część artystyczna - mówił burmistrz Dariusz Piątek.

Przypomnijmy, że w pierwszy poniedziałek i wtorek Wielkiego Postu w Skaryszewie koło Radomia odbywają się największe w Polsce targi końskie. Tradycja głosi, że sam król Jagiełło zezwolił, by w Skaryszewie odbywały się targi końskie. Miał to być wyraz wdzięczności za konie przekazane na potrzeby rycerstwa walczącego pod Grunwaldem. W ubiegłym roku targi nie odbyły się w powodu pandemii.

Z Dariuszem Piątkiem, burmistrzem Skaryszewa, rozmawiał Radosław Mizera: