Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Niedziela, 14 sierpnia 2022

Opoczno

Ceramika Paradyż zawiesza współpracę z kontrahentami z Federacji Rosyjskiej

środa, 13 kwietnia 2022 19:07 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Ceramika Paradyż od pierwszego dnia agresji Rosji na Ukrainę wspiera uchodźców trafiających do Polski. Pomaga również w skompletowaniu transportów humanitarnych wysyłanych do ukraińskich miast. Teraz firma zdecydowała o zawieszeniu współpracy z kontrahentami z Federacji Rosyjskiej.

Ceramika Paradyż od pierwszego dnia agresji Rosji na Ukrainę wspiera uchodźców trafiających do Polski. Pomaga również w skompletowaniu transportów humanitarnych wysyłanych do ukraińskich miast. Teraz firma zdecydowała o zawieszeniu współpracy z kontrahentami z Federacji Rosyjskiej. – W obliczu ogromu ludzkich tragedii spowodowanych wojną w Ukrainie, Ceramika Paradyż podjęła decyzję o zawieszeniu współpracy biznesowej z kontrahentami z Federacji Rosyjskiej – informuje Tomasz Popielawski, rzecznik prasowy firmy.

Ceramika Paradyż od początku wojny wspiera Ukrainę. Udzieliła pomocy finansowej rodzinom pracowników z Ukrainy, którzy są zatrudnieni w spółce. Nawiązała współpracę z lokalną Fundacją Proem Zako, gdzie przebywa blisko 200 uchodźców, głównie kobiet, dzieci i osób starszych. Do sierpnia będzie wspierać finansowo działania tej fundacji na rzecz uchodźców przebywających w ośrodku.

Ceramika Paradyż zorganizowała także wśród pracowników dwie zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy takich jak leki, opatrunki, koce, żywność czy artykuły chemiczne. Firma przekazała je na rzecz Fundacji Proem. Część zebranych darów została w ośrodku, część z nich wyjechała transportami humanitarnymi do Ukrainy. Firma zakupiła również artykuły szkolne, w tym plecaki, worki na buty oraz materiały edukacyjne dla ukraińskich dzieci uczęszczających do jednej ze szkół podstawowych w Opocznie. Ponadto pracownicy Ceramiki Paradyż angażują się w zbiórki organizowane przez miasta, organizacje pozarządowe i inne instytucje oraz udzielają schronienia uchodźcom w swoich domach.