Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: Poniedziałek, 04 lipca 2022

Opoczno

Pomnik Kościuszki w Opocznie doczeka się renowacji

wtorek, 19 kwietnia 2022 16:56 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O kolejnym transporcie pomocy wysłanym na Ukrainę, planowanej renowacji pomnika Tadeusza Kościuszki oraz dodatkowym naborze w gminnym programie wymiany pieców mówiliśmy w audycji Gmina Opoczno na Fali.

W audycji Gmina Opoczno na Fali mówiliśmy o dodatkowym naborze wniosków o dofinansowanie na wymianę pieców. Do rozdysponowania jest ponad 100 tysięcy złotych, a deklaracje można będzie składać od 20 kwietnia, mówił na antenie Radia Plus Radom Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna. Jak wyjaśnił, mieszkańcy gminy Opoczno wnioski o dotacje mogą składać w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Opocznie do 11 maja. Jednostkowa kwota dotacji wynosi do 5 tysięcy złotych. Łącznie na realizację programu samorząd zarezerwował pół miliona złotych. Swój program Gmina Opoczno realizuje od trzech lat.

Tomasz Łuczkowski poinformował również, że po pomniku Pegaza renowacji doczeka się także znajdujący się w centrum miasta pomnik Tadeusza Kościuszki. Obiekt pochodzi z początku XX wieku. Jego renowacja będzie kosztować blisko 35 tys. zł. Część pieniędzy na planowane prace samorząd Opoczna pozyskał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w ramach programu „Mała architektura zabytkowa”.

W audycji Gmina Opoczno na Fali mówiliśmy także o kolejnym transporcie z pomocą, który wyruszył z Opoczna na Ukrainę. 30 marca takie wsparcie zorganizowane przez Gminę Opoczno dotarło do Nowogradu Wołyńskiego. Obecnie w drodze jest pomoc do Słowiańska. Słowiańsk i Nowograd Wołyński to partnerskie miasta Opoczna. – Zakupiliśmy agregat prądotwórczy, żywność i leki – mówił Tomasz Łuczkowski. Wyjaśnił, że pomoc z Opoczna dotrze przez Nowograd Wołyński do Słowiańska prawdopodobnie dzisiaj lub jutro.

Zastępca burmistrza mówił również o dekoracjach wielkanocnych, które można podziwiać na chodniku przy ul. Biernackiego. To ogromne pisanki. Przed świętami trafiły one do przedszkoli, gdzie zostały pomalowane. Od kilku dni, również dzięki zaangażowaniu Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, zdobią główny deptak w mieście.

Posłuchaj całej audycji Gmina Opoczno na Fali: