Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

Mazowsze

9 mln zł na projekty związane z czystym powietrzem

sobota, 30 kwietnia 2022 14:47 / Autor: Radosław Mizera
foto: Engin_Akyurt/pixabay
Radosław Mizera

Sejmik wsparł 178 projektów związanych z poprawą jakości powietrza w województwie mazowieckim. Łączna wartość dofinansowania to prawie 9 mln zł.

– Nie są to łatwe decyzje. Samorządy zwykle zgłaszają inwestycje pilne, oczekiwane przez mieszkańców. W przypadku tego programu chodzi o jakość powietrza, więc często są to zadania, których efekty odczujemy za jakiś czas. Dlatego kluczowe jest, aby ich realizację zacząć jak najwcześniej – podkreśliła Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego:

- Duże zróżnicowanie projektów pokazuje, że samorządy odpowiedzialnie podchodzą do kwestii związanych z jakością powietrza. Nie są to przypadkowe przedsięwzięcia. Samorządy monitorują, co jest ich mieszkańcom w danym czasie potrzebne i aplikują do nas o wsparcie na tego typu działania - powiedział z kolei marszałek Adam Struzik:

Czwarta edycja autorskiego programu wsparcia samorządu województwa mazowieckiego pokazała, że potrzeby wciąż są ogromne. Samorządowcy zgłosili w sumie 194 projekty. Radni wybrali 178 najlepszych propozycji wśród nich projekty z regionu radomskiego: Zakrzew, Skaryszew, Kowala, Jedlnia-Letnisko, Iłża, Szydłowiec, Wolanów, Wieniawa, Klwów, Białobrzegi i Głowaczów.