Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: Poniedziałek, 04 lipca 2022

Opoczno

Wystartował budżet obywatelski w gminie Opoczno

wtorek, 10 maj 2022 16:44 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Mieszkańcy gminy Opoczno mogą już składać swoje projekty do trzeciej edycji budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowania jest pół miliona złotych. Powstaną kolejne miejsca rekreacji i place zabaw?

W audycji Gmina Opoczno na Fali mówiliśmy o startującej trzeciej edycji budżetu obywatelskiego. Jak wyjaśnił Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna, mieszkańcy gminy mogą składać swoje projekty od 10 maja do 30 czerwca. Co ważne, taki projekt musi być złożony na specjalnym formularzu i zostać poparty co najmniej 15 podpisami mieszkańców. Formularze dostępne są w siedzibie urzędu oraz na specjalnej stronie internetowej projektu. Składać je można także w sposób tradycyjny lub drogą elektroniczną poprzez stronę. Potem projekty czeka weryfikacja. Od 17 sierpnia do 13 września odbywać się będzie głosowanie. Mieszkańcy zadecydują w nim, które ze zgłoszonych zadań będą zrealizowane w przyszłym roku.

Jednym z takich zadań, które zostało zrealizowane w ramach wcześniejszej edycji budżetu obywatelskiego jest plac zabaw. Powstał on przy Przedszkolu nr 2 w Opocznie. Obiekt został otwarty dzisiaj. Z tego faktu chyba najbardziej cieszą się dzieci, które na co dzień będą korzystać z nowych huśtawek, karuzeli i zjeżdżalni.

Posłuchaj audycji Gmina Opoczno na Fali: