Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

Radomskie

Wypadek w Kacprowicach i Mleczkowie. Pięć osób trafiło do szpitala

poniedziałek, 16 maj 2022 18:03 / Autor: Magdalena Król
fot. sluchacz
Magdalena Król

Dzisiaj po godzinie 17:00 doszło do dwóch wypadków w powiecie radomskim. Pierwszy z nich miał miejsce w Mleczkowie drugi w Kacprowicach. Pięć osób trafiło do szpitala, w tym jedno dziecko.

Jak poinformował nas dyżurny straży pożarnej, do zdarzenia w Mleczkowie doszło na ulicy Jana Pawła II.

- Do zdarzenia doszło po godzinie 17:00. 68-letni mężczyzna kierujący mercedesem włączając się do ruchu na drogę nr 740 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej renaultem 20-letniej kobiecie. Tam doszło do zderzenia pojazdów i oba samochody znalazły się w rowie. Kierowcy aut zostali zabrani do szpitala. Mężczyzna do lecznicy na Józefów, a kobieta na Tochtermana - mówi st. sierż. Kamil Warda z radomskiej policji. 

Natomiast w Kacprowicach do wypadku doszło około 17:10. Tam zderzyły się trzy samochody. 

- Kierujący mercedesem wykonując manewr skrętu w prawo na posesję, zwolnił i za nim zatrzymał się kolejny pojazd marki Audi. Za nim jechał kierujący peugeotem 31-letni mężczyzna, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i aby uniknąć zderzenia z audi, które się zatrzymało, skręcił na lewy pas jezdni i zderzył się z audi, którym kierował 71-letnim mężczyzną, jadący w kierunku Radomia. W wyniku tego zdarzenia kierujący peugeotem i audi oraz dziecko z peugeota zostali zabrani do szpitala - informuje st. sierż. Kamil Warda.

Ruch odbywa się tam wahadłowo.