Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

Skarżysko-Kamienna

Odznaczenia, awanse i nowy wóz na Dzień Strażaka w Skarżysku

środa, 18 maj 2022 21:40 / Autor: Jakub Dębski
Fot. Jakub Dębski
Jakub Dębski

Dziś (18 maja) odbyły się obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku Kamiennej. Była to okazja do wręczenia odznaczeń, awansów i kluczyków do nowego wozu bojowego.

Uroczystości rozpoczęły się podniesieniem flagi państwowej na maszt przy hymnie narodowym. Następnie parlamentarzyści z województwa świętokrzyskiego i samorządowcy z powiatu Skarżyskiego uhonorowali strażaków medalami, odznaczeniami oraz awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

- Odznaczonych zostało 10 funkcjonariuszy i 3 osoby cywilne. Ponadto 2 pamiątkowe odznaki od marszałka województwa świętokrzyskiego otrzymały osoby cywilne. A także zostało awansowanych 13 funkcjonariuszy na wyższe stopnie służbowe. W tym roku otrzymaliśmy też nowy wóz bojowy – powiedział Rafał Maciejczak, oficer prasowy PSP w Skarżysku–Kamiennej.

Nowy wóz poświęcił ks. prałat Jerzy Karbownik, kapelan skarżyskich strażaków i proboszcz parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej

Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski przypomniał historię powstania straży pożarnej w Skarżysku.

Poseł Agata Wojtyszek podziękowała strażakom za ich trud i poświęcenie w pełnieniu codziennej służby.

Poseł Krzysztof Lipiec zwraca uwagę na to, że trudno byłoby wyobrazić sobie bezpieczeństwo w naszym kraju bez udziału strażaków.

Uroczystości zakończył st. bryg. Marcin Machowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej. Podziękował wszystkim gościom za obecność, pogratulował awansowanym oraz życzył im dalszych sukcesów.