Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy
Dziś jest: Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Mazowsze

Pociąg "Słoneczny" wraca na tory

piątek, 27 maj 2022 11:09 / Autor: Michał Kaczor
fot. Koleje Mazowieckie
Michał Kaczor

Po dwóch latach przerwy na Pomorze znowu będzie jeździł pociąg "Słoneczny". Pierwszy kurs już 25 czerwca.

Pociąg "Słoneczny" będzie kursował ze stacji Warszawa Centralna do Ustki. Po drodze zatrzyma się między innymi w Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Mławie, Działdowie, Iławie, Malborku, Tczewie, Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Wejherowie czy Słupsku.

- To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcą spędzić wakacje nad morzem. Po okresie pandemii wznawiamy pociąg "Słoneczny". Od tego roku uruchamiamy też w weekendy pociąg "Słoneczny-bis", który będzie kończył bieg w Gdyni - mówi marszałek Adam Struzik.

"Słoneczny" będzie jeździł w barwach Kolei Mazowieckich. Do tej pory z tego połączenia skorzystało ponad 1,3 mln pasażerów.

- Liczymy na to, że w ten sposób uda się spełnić oczekiwana naszych podróżnych - mówi Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.

W tym roku pociąg "Słoneczny" będzie wyjeżdżał o 5:55 ze stacji Warszawa Centralna, o 9:00 będzie w Gdańsku, a o 11:25 w Ustce. W podróż powrotną wyruszy o 12:00. "Słoneczny-bis" wyjedzie ze Stacji Warszawa Zachodnia o 9:03, a w Gdyni zamelduje się o 12:56. Powrót o 18:29.

Bilet normalny na przejazd do Ustki w jedną stronę będzie kosztował 75 zł, studencki natomiast 36 zł. Za przejazd „Słonecznym” oraz „Słonecznym – BIS” do Trójmiasta zapłacimy 60 zł, a studenci niecałe 30 zł.