Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy
Dziś jest: Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Opoczno

Powiat Opoczyński pielgrzymuje na Jasną Górę

piątek, 27 maj 2022 12:00 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Opoczyńskie starostwo zaprasza do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę. Odbędzie się ona 3 czerwca.

W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy o obchodach Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. W tym roku po raz pierwszy uroczystości miały zasięg diecezjalny. Otworzyła je msza święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka. Uczestnicy obchodów wysłuchali również krótkiej części artystycznej, potem przeszli do pobliskiej szkoły na poczęstunek i integracyjną zabawę. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie tytułów „Człowiek o godnym sercu”. Trafiły one do osób, które wspierają środowiska niepełnosprawnych. Diecezjalny Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych to wspólna inicjatywa Powiatu Opoczyńskiego i Caritas Diecezji Radomskiej. Obszerną relację z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się poradnia ginekologiczno-położnicza, która z ul. Szpitalnej przeniesiona została do budynku B na terenie szpitala przy ul. Partyzantów 30 w Opocznie. Pacjentki przyjmuje w niej od poniedziałku do piątku czworo lekarzy. Ostatnio poradnia rozszerzyła swoją działalność. Trafił do niej nowoczesny aparat USG. Opoczyński szpital zaprasza panie do korzystania z poradni oraz ze szkoły rodzenia, której zajęcia rozpoczną się 1 czerwca.

Powiatowy samorząd organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Odbędzie się ona w 5. rocznicę zawierzenia Powiatu Opoczyńskiego Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Pielgrzymka planowana jest na 3 czerwca. Wyjazd sprzed starostwa o godzinie 15. Powrót po Apelu Jasnogórskim.

Posłuchaj całej audycji Powiat Opoczyński na Fali: