Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy
Dziś jest: Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Mazowsze

Odpocznij na Mazowszu, a zacznij od Pionek

piątek, 27 maj 2022 13:14 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Mimo dzisiejszej pogody w kratkę wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski rozpoczął nad stawem Górnym w Pionkach kampanię promującą miejsca do letniego wypoczynku na Mazowszu.

Przestrzeń nad Stawem Górnym w Pionkach diametralnie zmieniła się w ostatnich latach. Było to możliwe dzięki ponad 4,5 mln zł wsparcia unijnego przyznanemu przez władze regionu. W efekcie powstało miejsce, które jest doskonałym kierunkiem na MAZO-przygodę. Pod takim hasłem samorząd Mazowsza otwiera kolejny sezon kampanią turystyczną zachęcającą do odkrywania naszego regionu. Wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski:

Wiceburmistrz Pionek Kamila Kaczorowska zaznaczyła, że jej miasto wciąż się zmienia, aby jeszcze lepiej służyć mieszkańcom:

Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora departamentu kultury, promocji i turystyki urzędu marszałkowskiego podkreśla, że planując wakacje wcale nie musimy daleko szukać, bo na Mazowszu dzieje się wystarczająco dużo:

Dorota Zbińkowska – dyrektor biura Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej doceniła też walory przyrodnicze południowego Mazowsza, czyli w znacznej mierze regionu radomskiego:

Nowa kampania turystyczna samorządu województwa będzie mieć kilka odsłon. Będą jej towarzyszyć hasła zbudowane w podobny sposób. Będzie to swego rodzaju zabawa w słowotwórstwo – łączenie przedrostka „Mazo” z wybranym słowem. W ten sposób mieszkańcy i turyści będą bywać w MAZOmiejscach, czuć MAZOsmaki, odbywać MAZOpodróże czy po prostu miło spędzać czas.

Kluczowe w pierwszej odsłonie kampanii „Odpocznij na Mazowszu” będzie hasło MAZOrazem. Jego celem jest wywołanie poczucia bliskości i bezpieczeństwa. Mazowsze pokazywane w tej odsłonie będzie otwarte, gościnne i przede wszystkim bezpieczne.