Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy
Dziś jest: Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Kozienice

Gmina Kozienice z nagrodą w konkursie „Innowacyjny Samorząd”

piątek, 27 maj 2022 15:03 / Autor: Kamil Zapora
źródło: UM Kozienice
Kamil Zapora

Gmina Kozienice zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Innowacyjny Samorząd”. Nagrodzone w nim zostały najbardziej kreatywne inicjatywy oraz inwestycje realizowane przez polskie samorządy. Kozienice otrzymały nagrodę za realizację projektu społecznego „Centrum Usług Społecznych w Gminie Kozienice miejscem integracji i koordynacji usług społecznych dla mieszkańców”. Na realizację tego projektu kozienicki samorząd pozyskał środki zewnętrzne
z Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości ponad 3 mln 100 tys. złotych.

Gala wręczenia nagród odbyła się w czwartek 26 maja w siedzibie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii w Warszawie. Nagrodę odebrał Piotr Kozłowski, Burmistrz Gminy Kozienice, który podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i realizację projektu, a także kapitule oceniającej zgłoszone do konkursu, innowacyjne rozwiązania.

W trzeciej edycji konkursu „Innowacyjny Samorząd” wzięło udział 150 samorządów, które w sześciu kategoriach zgłosiły 300 projektów. Gmina Kozienice zajęła drugie miejsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich. Pierwsze miejsce przypadło w udziale Gminie Szprotawa za realizację pierwszej na świecie kładki na łopacie turbiny wiatrowej, a trzecie Gminie Pleszew za projekt „Razem dla życia”.

Celem konkursu „Innowacyjny Samorząd” jest chęć promowania kreatywnych i innowacyjnych jednostek samorządu terytorialnego, a także inspirowania innych samorządów do podejmowania działań na rzecz innowacyjności. Czwartkowa gala była okazją do zaprezentowania najbardziej innowacyjnych rozwiązań w samorządach oraz do dyskusji na temat możliwości wsparcia finansowego inwestycji w innowacje oraz sposobów na rozwój gospodarki cyfrowej w społecznościach lokalnych.

Organizatorem konkursu był serwis samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.