Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

Mazowsze

Kolejne inwestycje ze wsparciem samorządu województwa mazowieckiego

czwartek, 09 czerwca 2022 12:29 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Modernizacja oświetlenia ulicznego, nasadzenia drzew i krzewów oraz wsparcie działkowców m.in. te działania otrzymały wsparcie samorządu województwa mazowieckiego. Na ich realizację władze regionu przeznaczą ponad 1,8 mln zł. 

– Dziś podpisaliśmy kolejne umowy, tym razem na wsparcie działań proekologicznych. Te programy cieszą się ogromną popularnością. Myślę, że to efekt coraz większej świadomości mieszkańców. Wprowadzenie proekologicznych rozwiązań do naszego otoczenia to szansa na zatrzymanie degradacji środowiska. Dlatego w subregionie radomskim i powiecie grójeckim zrealizujemy aż 39 takich inwestycji. To wsparcie na ochronę klimatu i dla działkowców - wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Na ochronę klimatu samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył ponad 1,6 mln złotych. Na modernizacje oświetlenia pieniądze otrzymała m.in. gmina Wolanów i Stara Błotnica.

- Tym razem to jest 100 tysięcy złotych na modernizację oświetlenia ulicznego przy drodze krajowej nr 12 na teren ie gminy Wolanów - mówi wójt gminy Ewa Markowska-Bzducha.

- Kolejne duże dofinansowanie dla gminy Stara Błotnica, za co serdecznie dziękuję władzom urzędu marszałkowskiego - dodaje Marcin Kozdrach, wójt gminy Stara Błotnica.

Na retencję wody deszczowej gmina Głowaczów otrzymała gmina Głowaczów.

- Otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 100 tysięcy złotych. To stanowi 50 procent wartości zadania - mówi wójt gminy Głowaczów Hubert Czubaj.

Natomiast na zakup traktora - kosiarki na potrzeby Rodzinnego Ogródka Działkowego otrzymała Gmina i Miasto Przysucha.

- Kwota nie jest aż tak imponująca, ale ważna jest życzliwość, na którą możemy jako samorząd gminy i miasta Przysucha liczyć ze strony urzędu marszałkowskiego - mówi burmistrz Tomasz Matlakiewicz.

Wsparcie w wysokości 175,5 tys. zł otrzyma 17 ogródków działkowych z subregionu radomskiego i powiatu grójeckiego.