Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jacek, prezbiter
Dziś jest: Środa, 17 sierpnia 2022

REGION

Batalion WOT przenosi się z Grójca do Książenic

wtorek, 21 czerwca 2022 10:43 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

6. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej przenosi batalion z Grójca do Książenic. W niedzielę odbędzie się oficjalne otwarcie kompleksu wojskowego.

Oficjalne otwarcie nowego bataliony odbędzie się w niedzielę (26 czerwca) o godzinie 12:00. Wydarzenie będzie połączone z uroczystą przysięgą wojskową żołnierzy 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej i dniem otwartych koszar.

- W brygadzie ostatnio sporo się dzieje. Jedną z tych rzeczy, to właśnie przenoszenie 61. batalionu lekkiej piechoty z Grójca do Książenic. W tej chwili w batalionie kompania szkolna przygotowuje ochotników, żeby 26 czerwca w Książenicach złożyli przysięgę wojskową - mówi płk Witold Bubak, dowódca 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Przeniesienie jednostki z Grójca do Książenic nie oznacza, że powiat grójecki straci swój batalion WOT. W styczniu powołany został nowy w Nowym Mieście nad Pilicą.

- 13 maja do etatu 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wszedł 63. batalion lekkiej piechoty w Nowym Mieście nad Pilicą - dodaje płk Bubak.

W czasie oficjalnego otwarcia batalionu w Książenicach nie zabraknie atrakcji. Oprócz przysięgi wojskowej będą także atrakcje dla dzieci, a chętni będą mogli wypełnić wniosek o wstąpienie w szeregi WOT.