Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: Niedziela, 03 lipca 2022

Opoczno

Ukraińcy zasadzą dąb w Opocznie

wtorek, 21 czerwca 2022 16:40 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

O atrakcjach sobotniego pikniku Eko Opoczno, ekologicznym samochodzie dla straży miejskiej i kolejnym dębie, który posadzony zostanie przy domu kultury mówiliśmy w audycji Gmina Opoczno na Fali.

Gmina Opoczno pozyskała dotację i pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zakup samochodu dla straży miejskiej. Auto o napędzie elektrycznym będzie kosztowało 193 tys. zł, z czego 117 tys. to wsparcie WFOŚiGW. W audycji Gmina Opoczno na Fali zastępca burmistrza Tomasz Łuczkowski mówił także o pozyskanym przez samorząd dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do odbioru odpadów rolniczych. Ze wsparcia skorzysta 69 rolników. Tomasz Łuczkowski mówił również o ekologicznych ławeczkach, które jakiś czas temu pojawiły się w mieście. Nowoczesne obiekty umożliwiające również ładowanie mobilnych urządzeń poprzez porty USB pojawiły się w okolicach domu kultury i urzędu. – W związku z tym, iż zainteresowanie jest spore takimi urządzeniami rozważamy zakup kolejnych – mówił Tomasz Łuczkowski. Jak wyjaśnił, taka ławeczka mogłaby zostać zamontowana np. nad opoczyńskim zalewem.

W audycji Gmina Opoczno na Fali mówiliśmy także o sobotnim pikniku Eko Opoczno. Tomasz Łuczkowski przypomniał, że rozpoczną go już o godzinie 8.30 biegi z Wandą Panfil. W programie imprezy nie zabraknie także zmagań bokserskich, licznych stoisk wystawców, darmowych sadzonek krzewów i drzew wydawanych za makulaturę i zużyty sprzęt elektroniczny, atrakcji dla najmłodszych i koncertów. Przed opoczyńską publicznością zaprezentują się Bakshish oraz O.S.T.R. Ważnym punktem sobotniego pikniku będzie zasadzenie dębu przy domu kultury. Przypominał on będzie o partnerskiej współpracy między Opocznem a Nowogradem Wołyńskim. Jak zapewnił Tomasz Łuczkowski, we wsadzeniu dębu weźmie udział delegacja z Ukrainy.

Posłuchaj całej audycji Gmina Opoczno na Fali: