Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

Opoczno

Świętojańskie granie rozpoczęło Dni Drzewicy

wtorek, 21 czerwca 2022 15:55 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Gmina Drzewica
Marcin Prejs

Festyn sobótkowy „Świętojańskie granie” otworzył tegoroczne Dni Drzewicy. Tradycyjne wianki puszczane były nad miejscowym zalewem.

Czerwcowe festyny nad zalewem na stałe wpisały się do kalendarza imprez organizowanych w Drzewicy. Podczas tegorocznej imprezy na scenie wystąpiły zarówno dzieci z Przedszkola w Drzewicy, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy, jak i artyści z Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy. Przed publicznością zaprezentowały się także panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Zakościela, Idzikowic, Strzyżowa, Jelni, Werówki i Radzic Dużych. Był także koncert grupy Pozytywnie Nakręceni oraz występy zespołów pieśni i tańca Drzewiczanie i Mali Drzewiczanie. Finałem festynu była zabawa taneczna z zespołem Spectrum.

Jak co roku punktem kulminacyjnym spotkania była część obrzędowa. Kolorowy korowód z zapalonymi pochodniami przeszedł tanecznym krokiem spod sceny nad brzeg jeziora, gdzie odbyło się puszczanie wianków i ośpiewanie z udziałem burmistrza Janusza Reszelewskiego i jego zastępcy Dominika Niemirskiego. – Dochowaliśmy tradycji – mówi burmistrz Janusz Reszelewski. – Wyjątkowo udane spotkanie, które przyciągnęło tłumy mieszkańców – dodaje.

Festyn „Świętojańskie granie” otworzył tegoroczne Dni Drzewicy. W ramach obchodów święta miasta 2 lipca odbędzie się XV Spotkanie przyjaciół Drzewicy po latach. Tego samego dnia na stadionie miejskim będzie można posłuchać koncertów. Gwiazdami będą Mezo oraz Agnieszka Chylińska z zespołem. Na 10 lipca zaplanowane zostało uroczyste otwarcie budynku klubowego MGKS Drzewica oraz towarzyski mecz gospodarzy z Radomiakiem Radom.

XV SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ DRZEWICY PO LATACH

Sobota, 2 lipca 2022 r.

Program

godz. 9:30 - powitalny koncert ZPiT Drzewiczanie (park przy fontannie);

godz. 10:00 - Msza święta w intencji uczestników spotkania (kościół parafialny pw. św. Łukasza);

godz. 11:30 - uroczystości w Regionalnym Centrum Kultury: podsumowanie konkursu literackiego pt. „Drzewica jaką pamiętam z dawnych lat”, zwiedzanie wystaw historycznych RCK, minikoncert pt. „Powróćmy jak za dawnych lat” (uczestnicy zajęć RCK).

KONCERTY NA STADIONIE MIEJSKIM W DRZEWICY

Sobota, 2 lipca 2022 r., godz. 15:30-23:00

Program

- występy laureatów gminnych eliminacji ogólnopolskiego konkursu wokalnego „Wygraj szansę”;

- prezentacje uczestników zajęć stałych w RCK;

- koncert Mezo (godz. 17:00);

- koncert grupy Voysys (godz. 19:00)

- koncert gwiazdy wieczoru - Agnieszka Chylińska z zespołem (godz. 21:00)

OTWARCIE BUDYNKU MGKS DRZEWICA

Niedziela, 10 lipca 2022 r.

Stadion Miejski w Drzewicy

Program

15:00 - uroczyste otwarcie nowego budynku klubowego MGKS Drzewica

16:00 - towarzyski mecz piłki nożnej MGKS Drzewica – Radomiak Radom