Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

Kozienice

Mieszkańcy osiedla Nowy Świat w Kozienicach urządzili sobie piknik

czwartek, 23 czerwca 2022 18:32 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dzisiaj pomiędzy blokami Osiedla Nowy Świat w Kozienicach zorganizowano piknik osiedlowy dla mieszkańców bloków. Była to pierwsza tego typu inicjatywa w mieście, która ma na calu odbudować relacje sąsiedzkie, które na przestrzeni lat mocno się poluzowały z powodu pandemii, lockdownu, czy nawet rozwoju nowych technologii.

Piknik osiedlowy był inicjatywą oddolną mieszkańców osiedla Nowy Świat, a przy jego organizacji pomogło Centrum Usług Społecznych. - Impreza jest formą organizacji społeczności lokalnej w ramach prowadzonego przez CUS projektu - wyjaśnia dyrektor Centrum Usług Społecznych Ewa Wysocka.

- Nasi animatorzy, czyli pedagodzy ulicy przygotowali masę zabaw i gier plenerowych. Będziemy także robić zakładki do książek z okazji Dnia Ojca. Działa też wymiana sąsiedzka, możemy wymienić się kwiatem lub książką - wylicza Anna Wojtasik z Centrum Usług Społecznych.

Pomiędzy blokami powstała też strefa relaksu gdzie można było odpocząć na leżaku, czy napić się lemoniady. Natomiast poniżej można wysłuchać naszej relacji z pikniku osiedlowego: