Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

Radomskie

Powitanie Lata w tym roku nad zalewem Jagodno

piątek, 24 czerwca 2022 22:46 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Nie w Domaniowie, a nad zalewem Jagodno odbędzie się tegoroczne Powitanie Lata. W programie są zawody sportowe, konkursy, a także koncerty. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Jagoda & Brylant.

W audycji "Gmina Przytyk na Fali" rozmawialiśmy między innymi o Powitaniu Lata nad Jagodnem. Wójt Dariusz Wołczyński zapewnia, że atrakcji nie zabraknie.

- To duże wydarzenie. W tym roku po raz pierwsze nad Jagodnem. Nie może państwa tam zabraknąć. Czeka nas was moc atrakcji. Będą także nagrody pieniężne za udział w różnych dyscyplinach sportowych. Bawmy się, spotykajmy i rozmawiajmy o różnych sprawach - mówi wójt gminy Przytyk.

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę (26 czerwca) o godzinie 14:00. Cały program pod artykułem.

W audycji nie zabrakło także tematy nowo otwartej drogi Przytyk - Słowików. To odcinek o długości 1 kilometra.

- To bardzo ważny odcinek i wyglądany od wielu lat. Cieszę się, że w końcu udało się to zadanie zrealizować. W okresie wakacyjnym to właśnie tą drogą mieszkańcy przemieszczają się nad zbiorniki Jagodno i Domaniów - mówi Dariusz Wołczyński.

Gmina otrzymała też dofinansowanie na drogę w miejscowości Potkanna.

- Środki na to zadanie mieliśmy już zabezpieczone w budżecie. Czekaliśmy na informację z urzędu marszałkowskiego. Dziękuję wicemarszałkowi Rafałowi Rajkowskiemu, ze przeznaczył prawie 200 tysięcy złotych na ten cel - dodaje wójt.

W ramach Polskiego Ładu gmina Przytyk otrzymała ponad 8 mln zł.

- Będziemy rozbudowywali szkołę we Wrzosie i powstanie wiele dróg gminnych na terenie gminy Przytyk. Dziękuję posłom ziemi radomskiej - Andrzejowi Kosztowniakowi, Markowi Suskiemu i senatorowi Stanisławowi Karczewskiemu. Ogromne środki i ogromne inwestycje będą realizowane - mówi wójt gminy Przytyk.

W audycji "Gmina Przytyk na Fali" rozmawialiśmy także o zdewastowanych przepompowniach na terenie gminy.

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej: