Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Roch
Dziś jest: Wtorek, 16 sierpnia 2022

Opoczno

Jacek Sasin w Miedznej o polskiej wsi

niedziela, 26 czerwca 2022 21:58 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Robert Telus
Marcin Prejs

O wsparciu polskiej wsi mówił w Miedznej Murowanej wicepremier Jacek Sasin.

Wicepremier Jacek Sasin odwiedził Miedzną Murowaną z okazji odbywającego się tutaj Regionalnego Festynu Kół Gospodyń Wiejskich. Minister aktywów państwowych mówił do zebranych nad zalewem w Miedznej osób o wsparciu udzielanym przez rząd polskiej wsi.

Jacek Sasin mówił także o wsparciu kół gospodyń wiejskich oraz ochotniczych straży pożarnych. Przypomniał, że rząd przyjął w 2018 roku ustawę o wsparciu KGW. – Tych kół gospodyń wiejskich zarejestrowało się ponad 11 tysięcy, z czego w samym województwie łódzkim jest to prawie tysiąc kół gospodyń, a powiat opoczyński jest to miejsce, gdzie tych kół jest około 100, czyli można powiedzieć, że ta aktywność tutaj, na tych ziemiach szczególnie jest bardzo widoczna – mówił wicepremier.

Jacek Sasin mówił także o wsparciu ochotniczych straży pożarnych. Jak wyjaśnił chodzi tu m.in. o dodatki do emerytury dla strażaków.

Regionalny Festyn Kół Gospodyń Wiejskich połączony z Dniem Dziecka zorganizowany został przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Miedznej Murowanej. Wkrótce u nas relacja z tego wydarzenia.