Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

Radomskie

Inwestycje wodociągowo-kanalizacyjne w gminie Wolanów

poniedziałek, 04 lipca 2022 14:39 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Wartość prac przekroczy ponad 10 mln złotych.

Gmina Wolanów w powiecie radomskim przygotowuje się do rozpoczęcia prac wodociągowo-kanalizacyjnych. Dzisiaj została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji. - Jest to pierwsza w historii naszej gminy tak kosztowna inwestycja wodociągowo-kanalizacyjna - powiedziała wójt Ewa Markowska-Bzducha:

Obecny przy podpisywaniu umowy poseł Marek Suski zauważył, że rząd PiS wpiera inwestycje wodno-kanalizacyjne w całym kraju. - Cieszymy się, że podobna inwestycja zostanie zrealizowana w gminie Wolanów – powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości:

Również poseł Andrzej Kosztowniak powiedział, że Polski Ład jest szansą cywilizacyjną dla wielu polskich samorządów. - Dzisiaj samorządy dostały gigantyczną ilość pieniędzy – powiedział poseł Kosztowniak:

Przy podpisaniu umowy była poseł Anna Kwiecień:

W ramach prac zostanie wybudowana sieć kanalizacyjna o łącznej długości 6,4 km oraz odcinek sieci wodociągowej o wartości 8,1 mln zł. Zostanie również zbudowana przepompownia wody w miejscowości Bieniędzice i przebudowane podobne zadanie w miejscowości Garno. Zostaną też wybudowane dwie studnie pod nowe ujęcia wody w Mniszku i Wawrzyszowie za około 2,7 mln zł. Wykonawcą robót będzie firma Promar z Radomia.