Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Niedziela, 14 sierpnia 2022

Radomskie

Starosta Trelka: oczekujemy większego wsparcia od władz Mazowsza

środa, 06 lipca 2022 16:02 / Autor: Radosław Mizera
foto: FB Rafał Rajkowski
Radosław Mizera

Starosta radomski Waldemar Trelka zaapelował do władz województwa mazowieckiego o wsparcie w zakupie sprzętu medycznego dla budowanego szpitala w Pionkach. - Nie zgadzam się z tym, że region radomski jest pomijany w konkursach - odpowiedziała Janinia Orzełowska, członek Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Do spotkania starosty radomskiego Waldemara Trelki z przedstawicielami władz Mazowsza doszło dzisiaj w Pionkach. Miejscowa lecznica otrzymała ambulans. - Muszę powiedzieć, że składaliśmy wnioski w ramach instrumentu wsparcia dla równomiernego województwa mazowieckiego. Lista beneficjentów została ogłoszona, ale bez wsparcia dla szpitala w Pionkach - mówił starosta Trelka:

Do słów starosty Trelki odniósł się wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski. Mówił, że szpital mógł złożyć wniosek do projektu realizowanego przez samorząd województwa, polegającego na doposażeniu mazowieckich szpitali do walki z COVID-19:

Głos zabrała również Janina Orzełowska, członek Samorządu Województwa Mazowieckiego:

Janina Orzełowska poinformowała, że województwo mazowieckie jest jedynym województwem w kraju, które rocznie z własnego budżetu przekazuje dla samorządów ok. 500 mln złotych.