Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jacek, prezbiter
Dziś jest: Środa, 17 sierpnia 2022

Opoczno

Poseł Telus wręczył promesy w ramach Programu Inwestycji Strategicznych

środa, 27 lipca 2022 13:54 / Autor: Magdalena Król
fot. Robert Telus
Magdalena Król

W środę, 27 lipca, poseł Robert Telus w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych wręczył symboliczne czeki samorządom, które otrzymały dofinansowanie z Polskiego Ładu.

W ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych poseł Robert Telus wręczył symboliczny czek na ręce starosty opoczyńskiego Marcina Baranowskiego, wicestarosty opoczyńskiego Marii Barbary Chomicz oraz dyrektor „Centrum Edukacji i Rozwoju” im. św. Jana Pawła II w Opocznie Agnieszki Nalewczyńskiej. Czek opiewa na kwotę 2 744 000,00 zł, która ma zostać przeznaczona na dostosowanie budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Opocznie w zakresie ochrony p. poż. i warunków sanitarnych wraz z częściową przebudową.

Kolejny czek na kwotę 1 862 000,00 zł został przekazany do I LO im. Stefana Żeromskiego w Opocznie. Kwota ma zostać przeznaczona na remont i przebudowę pomieszczeń oraz doposażenie w instalacje budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie. Czek został przekazany na ręce dyrekcji I LO: Anny Pręcikowskiej-Skoczylas, Anny Ksyty oraz Zbigniewa Sobczyka.

Poseł Robert Telus odwiedziła również Januszewice, gdzie wręczył symboliczny czek opiewający na kwotę 2 000 000,00 zł na ręce burmistrza Opoczna Dariusza Kosno oraz zastępcy burmistrza Andrzeja Kacprzaka. Kwota zostanie przeznaczona na budowę dróg na osiedlu znajdującym się na terenie byłego PGR Januszewice.

Poseł nie zapomniał również o Białaczowie. Tam wręczył symboliczną promesę na termomodernizację, przebudowę oraz remont budynku po byłym ośrodku zdrowia w Białaczowie na kwotę aż 4 mln zł! Przy wręczeniu obecny był również Andrzej Urbańczyk, sekretarz Gminy Białaczów.

Kolejnym miejscem inwestycji Programu Inwestycji Strategicznych jakie odwiedził dziś poseł Robert Telus była ul. Słoneczna w miejscowości Miedzna Murowana, gdzie został przekazany symboliczny czek na 1 960 000,00 zł na przebudowę dróg w północno-wschodniej części Gminy Żarnów. Czek został przekazany na ręce wójta Gminy Żarnów Krzysztofa Nawrockiego.ch.