Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: Wtorek, 02 lipca 2024

REGION

Dlaczego robią się naczyniaki i jak je usunąć?

poniedziałek, 27 listopada 2023 09:48 / Autor: Reklama
Reklama

(artykuł sponsorowany)

Naczyniaki spędzają sen z powiek wielu osobom dotkniętych tymi z reguły łagodnymi zmianami nowotworowymi. Na czym polega laserowe usuwanie naczyniaków i jakie są wskazania do tego rodzaju procedury zabiegowej? Ile trwa leczenie naczyniaków skórnych i co warto wiedzieć przed wizytą w gabinecie specjalisty?

Czy laserowe usuwanie naczyniaków jest bolesne?

Wiele osób dotkniętych problemem zmian naczyniowych nie decyduje się na ich pozbycie się z uwagi na strach przed bólem, czy słusznie? Jak podkreślają specjaliści, laserowe usuwanie naczyniaków nie jest bolesne, dzięki systemowi schładzania skóry, choć osoby szczególnie wrażliwe, mogą odczuwać nieznaczny dyskomfort podczas zabiegu. 

Na czym polega laserowe usuwanie naczyniaków skórnych? Najpierw lekarz przeprowadza wstępną konsultację z pacjentem, ocenia ogólny stan zdrowia, informuje przeciwwskazaniach, wskazaniach i przebiegu procedury. Po pozytywnej kwalifikacji do zabiegu specjalista przechodzi do działania, przykładając głowicę w problematyczny obszar skóry. Głowica lasera emituje promieniowanie, dochodzi do kontrolowanych uszkodzeń naczyń, co sprawia, że zostają one wchłonięte i znikają. Po zabiegu na skórę aplikowany jest specjalny krem o działaniu łagodzącym. Selektywne działanie lasera sprawia, że laseroterapia naczyniaków pozwala osiągnąć zadowalające rezultaty przy niskim ryzyku powikłań. Warto dodać, że laserem możemy leczyć też ślady i pozostałości po naczyniakach.

Laserowe usuwanie naczyniaków jest dostępne m.in. w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy

Czy naczyniaki trzeba w ogóle usuwać?

Naczyniaki najczęściej obejmują rejon skóry twarzy oraz przyjmując postać czerwonych punkcików o średnicy 1–3 mm. Mają charakter wrodzony lub nabyty. Mogą częściowo zaniknąć, jednak nie wchłoną się w 100% samoistnie. Jeśli więc chcesz usunąć naczyniaka, konieczna jest pomoc specjalisty. 

Czy trzeba usuwać tego typu zmiany? Naczyniaki zwykle mają łagodny charakter i ich usuwanie nie związku ze wskazaniami medycznymi. Tak więc w większości przypadków zabieg usuwania naczyniaków skórnych jest podyktowany względami estetycznymi. Z uwagi na ich lokalizację (twarz, szyja, kark) wiele osób ma kompleksy na tle wyglądu, co powoduje obniżoną samoocenę, czy wycofanie z życia społecznego. Tak więc pozbycie się naczyniaków to szansa na lepsze funkcjonowanie, bez poczucia wstydu i braku akceptacji samego siebie.

Ile trwa leczenie naczyniaków skórnych?

Wiele osób zainteresowanych laserowym leczeniem naczyniaków zastanawia się, czy jest to długotrwała kuracja. Otóż jedna sesja zabiegowa trwa kilkanaście minut. Laseroterapia nie wymaga długiej rekonwalescencji, możesz szybko wrócić do codziennej rutyny życia (przestrzegając jednocześnie zaleceń pozabiegowych, odpowiednio pielęgnujący leczony rejon skóry). Przez miesiąc po laserowym usuwaniu naczyniaków nie powinno się korzystać z sauny ani basenu. Należy przez 10 dni po zabiegu unikać intensywnego wysiłku fizycznego (obecność potu zwiększa ryzyko infekcji, zaburzając proces prawidłowego gojenia skóry). 

Czy są jakieś skutki uboczne leczenia naczyniaków laserem? U części osób po zabiegu laserowym mogą pojawić się np.:

  • zaczerwienienia, 
  • strupki, 
  • pęcherzyki, 
  • przebarwienia skóry. 

Są to objawy, które powinny zniknąć samoistnie w ciągu kilku dni. Jeżeli tak się nie stanie, rekomendujemy konsultację ze specjalistą wykonującym zabieg, który odpowiednio zadba o Twoją skórę.

Jakie są przeciwwskazania do laserowego usuwania naczyniaków?

Terapia naczyniaków, jak każdy inny zabieg medycyny estetycznej, wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami, takimi jak np.:

  • ciąża i okres laktacji,
  • infekcje skórne w obszarze zabiegowym,
  • aktywna opryszczka,
  • choroby nowotworowe,
  • epilepsja,
  • łuszczyca, 
  • bielactwo.

Chcesz poznać szczegóły dotyczące laserowego usuwania naczyniaków? Umów się na wstępną konsultację w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie. Nasi doświadczeni specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania dotyczące zabiegów laserowych.

(artykuł sponsorowany)